jak oczyścić organizm z toksyn

Mimo naszych starań, nie zawsze odpowiednią uwagę zwracamy na dietę i inne aspekty życia, które przyczyniają się do zatruwania organizmu. Gorsze samopoczucie czy trudności w pozbyciu się zbędnych kilogramów mogą mieć swoje podłoże w substancjach, które w nas zalegają. Jak oczyścić organizm z toksyn?

Ciało pełne toksyn

Gromadzimy toksyny w swoim organizmie. Przyjmujemy je wraz z pokarmem. Stanowią także pozostałości z przemiany materii oraz innych procesów. Nasz tryb życia ma wielkie znaczenie dla pracy całego ciała. Zatruty organizm gorzej funkcjonuje. Nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości. Wiosna to dobra okazja na odtruwanie. Pozbywając się złogów i innych zbędnych związków od razu poczujemy się lepiej. Jak oczyścić organizm z toksyn? Wystarczy zadbać o dietę i kilka zdrowych nawyków. Jak tego dokonać?

Nawadnianie to podstawa

Picie odpowiedniej ilości wody dziennie nawadnia organizm od środka. Wypłukujemy więc toksyny, ale także nawilżamy naszą skórę, która po zimie wydaje się być szara i zmęczona. Im więcej wody pijemy, tym nasza skóra będzie miała zdrowszy wygląd, a organizm będzie sprawniej działał. By wzmocnić oczyszczanie i dodać sobie energii, z samego rana na czczo należy wypijać szklankę ciepłej wody z cytryną. W ciągu dnia, oprócz wody można pić zieloną herbatę, która działa antynowotworowo. Zielona herbata jest zdrowsza niż kawa, więc warto wprowadzić ją do codziennego menu.

Zielone warzywa

Zielone warzywa zawierają barwnik o nazwie chlorofil. Ich regularne spożycie oczyszcza naszą wątrobę, którą wielu z nas nie oszczędza. W naszym jadłospisie na oczyszczanie organizm powinny znaleźć się brokuły, karczochy, sałata, szpinak oraz inne zielone warzywa. Pamiętajmy, że warzywa są ważnym elementem zdrowego żywienia i w naszej diecie absolutnie nie może ich zabraknąć. Witaminy i minerały to niezbędne substancje, by nasz organizm mógł zdrowo funkcjonować i oczyścił się z toksycznych związków.

Sauna na zdrowie

Miłośnicy sauny z pewnością ucieszą się, że taka przyjemność ma również związek ze zdrowiem. Sauna, poprzez wysoką temperaturę i parę umożliwia pozbycie się toksyn. Proces ten warunkowany jest rozszerzeniem naczyń krwionośnych i zwiększonym wydzielaniem potu. Przez pobyt w saunie możemy więc wypocić szkodliwe substancje, zalegające w naszym ciele.

Głód kontrolowany

woda z cytrynąSkuteczną metodą oczyszczania są popularne głodówki. Dieta tego typu polega na kontrolowanym nieprzyjmowaniu pokarmów. Jest to dość ryzykowny sposób, który nie każdy może wykorzystać. Przed przystąpieniem do głodówki najlepiej skonsultować się z lekarzem. Nie można przeprowadzać ich zbyt często. Czas głodówki także powinien być dostosowany do naszych możliwości, oczywiście w granicach rozsądku i bezpieczeństwa.

Katarzyna Antos