Przyczyny alergii pokarmowej u niemowląt

Jonathan Borba z Unsplash
Jonathan Borba z Unsplash

Jeszcze kilka lat temu, nikt nie słyszał o alergiach. Dzisiaj środowisko jest tak zanieczyszczone, że nawet niemowlęta rodzą się z różnego rodzaju zaburzeniami pokarmowymi na tle pokarmowym. Jakie są ich przyczyny? Po pierwsze, środowisko, w którym żyjemy, jest coraz bardziej zanieczyszczone różnymi substancjami chemicznymi, które występują w żywności – dobrym przykładem są konserwanty.

Jak wcześnie może dojść do uczulenia?

Dziecko już w łonie matki może być uczulone na niektóre dodatki do żywności, a zwykle alergia ma charakter krzyżowy. Z drugiej strony, niska zachorowalność na alergie na wsiach wskazuje na to, że przyczyna może leżeć w zbyt higienicznym trybie życia. Jeśli rodzice dziecka nie mają styczności z różnego rodzaju alergenami, ich organizm może nieprawidłowo reagować, gdy już się pojawią. Przyczyna może leżeć także w nieprawidłowym działaniu układu immunologicznego. Alergia pokarmowa może pojawić się także wtedy, gdy jeden z rodziców ma tendencję do uczuleń. Wskazuje to jednoznacznie na to, że alergia to problem dziedziczny.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: