nudnosci

Alergie pokarmowe miewają różne objawy, dotyczące układu trawiennego. Należą do nich nudności.

Alergia pokarmowa

Uczulenie na produkty pokarmowe jest jednym z najczęściej występujących. W dużym stopniu dotyka dzieci ale nie omija także osób dorosłych. Alergia pokarmowa jest na tyle uciążliwa, że bardzo często prowadzi do całkowitej zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych. Niewielkie ilości substancji uczulających mogą wywołać różne objawy dotyczące skóry, układu oddechowego i pokarmowego. Wśród najczęstszych obserwuje się biegunki, zaparcia, wymioty i nudności. Alergia pokarmowa często mija wraz z wiekiem dziecka. Dzieje się tak w przypadku uczulenia na mleko, które także objawiać się może nudnościami i bólem brzucha.

Uporczywe nudności

Nudności mogą pojawić się po zjedzeniu produktów, zawierających szkodliwe dla naszego organizmu alergeny. Możemy nie wiedzieć, że w danym daniu takie substancje się znalazły, przez co często nie kojarzymy objawów z alergią. Ból brzucha może być zwyczajną niestrawnością żołądka. W przypadku osób uczulonych na dany produkt, będzie pojawiał się każdorazowo, po jego zjedzeniu. Takie sygnały alarmowe powinny skłonić nas do szybkiej wizyty u lekarza alergologa, który wykona odpowiednie testy. Objawy mogą prowadzić do przewlekłej choroby żołądka, więc nie należy ich bagatelizować.

Sposób na nudności przy alergii pokarmowej

alergia-pokarmowa

Najlepszym sposobem na nudności, które występują przy alergii pokarmowej jest unikanie szkodliwych alergenów. Mowa tutaj o stosowaniu wspomnianej wcześniej diety eliminacyjnej, polegającej na wykluczeniu z jadłospisu, wszystkich szkodzących nam produktów. W przypadku nasilonych objawów ze strony układu pokarmowego, lekarz może zlecić tymczasowe leczenie środkami farmakologicznymi. Dieta eliminacyjne bywa dość uciążliwa, ponieważ wymaga niezwykłej ostrożności i czujności przy odżywianiu. Zapewnia jednak bezpieczeństwo i brak nieprzyjemnych reakcji alergicznych.

Nudności są jednym z najczęstszych objawów alergii pokarmowych. Najbardziej skuteczne jest omijanie produktów, które zawierają substancje alergizujące. W trosce o zdrowie uważajmy więc na to co jemy i odpowiedzialnie komponujmy codzienną dietę.