Dotychczasowe sposoby pozwalały jedynie na zmniejszenie dolegliwości brzusznych po wypiciu kawy. Czy można bez obaw o ból i pieczenie żołądka sięgnąć po mocną i aromatyczną kawę? Odpowiedź brzmi – tak! Jest to możliwe dzięki Gentile Stomach Friendly – kawie przyjaznej żołądkowi!

Kawa towarzyszy nam każdego dnia – pobudza i dodaje energii, co szczególnie doceniają osoby prowadzące intensywny tryb życia. Poranna filiżanka mocnego i aromatycznego naparu stanowi codzienny rytuał milionów ludzi na całym świecie. Niestety ulubiony napój jednocześnie silnie podrażnia żołądek i jelito cienkie – o tym wiedzą wszyscy, a w szczególności ci, którzy borykają się z problemami ze strony przewodu pokarmowego. To także dolegliwość dotykająca kawoszy, pijących przynajmniej po kilka filiżanek kawy dziennie.

Zgaga, pieczenie, niestrawność, dyskomfort – to objawy podrażnienia żołądka, z którymi – według badań – zmaga się ponad 60% społeczeństwa. Istnieje szereg czynników, które mogą je wywoływać, jak: stres, nieprawidłowa dieta, szybkie tempo życia, choroby przewodu pokarmowego oraz spożywanie produktów (np. kawy) drażniących delikatne wnętrze żołądka i jelita. Jednym ze sposobów na pozbycie się tych przykrych dolegliwości jest wyeliminowanie z diety produktów, które mogą je wywoływać. Chcąc uniknąć podrażnienia przewodu pokarmowego przez substancje zawarte w kawie, z codziennego jej spożywania rezygnuje aż co piąty Polak.

Da się załagodzić, ale czy można całkowicie wyeliminować?

Najnowsze badania naukowców jednoznacznie dowodzą, że to nie – jak dotychczas sądzono – kofeina, ale woski pokrywające ziarna kawy – oprócz jej niskiego pH – są odpowiedzialne za podrażnienie żołądka po jej wypiciu. Są trudne do strawienia w układzie pokarmowym, co wywołuje dyskomfort, pieczenie i ból brzucha.

Znanych jest kilka sposób na zmniejszenie przykrych dolegliwości po spożyciu kawy. Ale czy są skuteczne? Niestety, żaden z nich nie gwarantuje pełnego wyeliminowania dokuczliwych objawów. Picie kawy z dodatkiem mleka lub śmietanki (co ma zneutralizować kwaśne pH czarnej kawy) lub spożywanie jej wyłącznie po lub w trakcie posiłków (a nie „na pusty żołądek”) zmniejszają podrażnienie wnętrza żołądka, jednak w dłuższej perspektywie – nie usuwają dolegliwości. Pojawił się jednak nowy sposób na trwałe pozbycie się problemu – wystarczy sięgnąć po kawę przyjazną dla żołądka.

Zapomnij o podrażnieniu żołądka po wypiciu kawy!

Z myślą o osobach, które zrezygnowały z codziennego picia kawy ze względu na jej drażniące właściwości, którym dokucza zgaga, niestrawność oraz choroby układu pokarmowego (np. wrzody), naukowcy opracowali metodę, dzięki której możliwe stało się usunięcie substancji woskowych z powierzchni ziaren. Co istotne – jednocześnie wszystkie inne właściwości kawy nie zmieniły się. W ten sposób powstała delikatna aromatyczna kawa Gentile Stomach Friendly włoskiej renomowanej firmy Bristot, będąca mieszanką wysokiej jakości ziaren Arabiki (70%) i Robusty (30%).

Wszyscy, którzy odczuwają dyskomfort po wypiciu klasycznej „małej czarnej”, teraz mogą bez obaw cieszyć się wyśmienitym smakiem i aromatem prawdziwej kawy, która jest łatwa do strawienia i nie podrażnia żołądka. Co więcej – kawa Gentile nie jest kawą bezkofeinową, przez co zachowała swoje właściwości pobudzające. Ze względu na swoje szczególne cechy, kawa Gentile dostępna jest wyłącznie w aptekach. Zdobyła już uznanie na świecie, cieszy się dużą popularnością wśród klientów włoskich, greckich czy niemieckich aptek. Ostatnio wchodzi także na polski rynek – można ją kupić w dobrych aptekach (także internetowych).

Kawa Gentile dostępna jest w aptekach oraz na stronie oficjalnego, polskiego dystrybutora – https://www.suppleo.pl/bristot-kawa-gentile-250-g,3,4,33 firmy H&B Pharma S. A.

fot. by Matt Biddulph via flickr.com, creative common licence

Artykuł sponsorowany