Czy można na stałe pozbyć się bólu żołądka po wypiciu kawy?

Czy można na stałe pozbyć się bólu żołądka po wypiciu kawy?

Dotychczasowe sposoby pozwalały jedynie na zmniejszenie dolegliwości brzusznych po wypiciu kawy. Czy można bez obaw o ból i pieczenie żołądka sięgnąć po mocną i aromatyczną kawę? Odpowiedź brzmi – tak! Jest to możliwe dzięki Gentile Stomach Friendly – kawie przyjaznej żołądkowi!

Kawa towarzyszy nam każdego dnia – pobudza i dodaje energii, co szczególnie doceniają osoby prowadzące intensywny tryb życia. Poranna filiżanka mocnego i aromatycznego naparu stanowi codzienny rytuał milionów ludzi na całym świecie. Niestety ulubiony napój jednocześnie silnie podrażnia żołądek i jelito cienkie – o tym wiedzą wszyscy, a w szczególności ci, którzy borykają się z problemami ze strony przewodu pokarmowego. To także dolegliwość dotykająca kawoszy, pijących przynajmniej po kilka filiżanek kawy dziennie.

Zgaga, pieczenie, niestrawność, dyskomfort – to objawy podrażnienia żołądka, z którymi – według badań – zmaga się ponad 60% społeczeństwa. Istnieje szereg czynników, które mogą je wywoływać, jak: stres, nieprawidłowa dieta, szybkie tempo życia, choroby przewodu pokarmowego oraz spożywanie produktów (np. kawy) drażniących delikatne wnętrze żołądka i jelita. Jednym ze sposobów na pozbycie się tych przykrych dolegliwości jest wyeliminowanie z diety produktów, które mogą je wywoływać. Chcąc uniknąć podrażnienia przewodu pokarmowego przez substancje zawarte w kawie, z codziennego jej spożywania rezygnuje aż co piąty Polak.

Da się załagodzić, ale czy można całkowicie wyeliminować?

Najnowsze badania naukowców jednoznacznie dowodzą, że to nie – jak dotychczas sądzono – kofeina, ale woski pokrywające ziarna kawy – oprócz jej niskiego pH – są odpowiedzialne za podrażnienie żołądka po jej wypiciu. Są trudne do strawienia w układzie pokarmowym, co wywołuje dyskomfort, pieczenie i ból brzucha.

Znanych jest kilka sposób na zmniejszenie przykrych dolegliwości po spożyciu kawy. Ale czy są skuteczne? Niestety, żaden z nich nie gwarantuje pełnego wyeliminowania dokuczliwych objawów. Picie kawy z dodatkiem mleka lub śmietanki (co ma zneutralizować kwaśne pH czarnej kawy) lub spożywanie jej wyłącznie po lub w trakcie posiłków (a nie „na pusty żołądek”) zmniejszają podrażnienie wnętrza żołądka, jednak w dłuższej perspektywie – nie usuwają dolegliwości. Pojawił się jednak nowy sposób na trwałe pozbycie się problemu – wystarczy sięgnąć po kawę przyjazną dla żołądka.

Zapomnij o podrażnieniu żołądka po wypiciu kawy!

Z myślą o osobach, które zrezygnowały z codziennego picia kawy ze względu na jej drażniące właściwości, którym dokucza zgaga, niestrawność oraz choroby układu pokarmowego (np. wrzody), naukowcy opracowali metodę, dzięki której możliwe stało się usunięcie substancji woskowych z powierzchni ziaren. Co istotne – jednocześnie wszystkie inne właściwości kawy nie zmieniły się. W ten sposób powstała delikatna aromatyczna kawa Gentile Stomach Friendly włoskiej renomowanej firmy Bristot, będąca mieszanką wysokiej jakości ziaren Arabiki (70%) i Robusty (30%).

Wszyscy, którzy odczuwają dyskomfort po wypiciu klasycznej „małej czarnej”, teraz mogą bez obaw cieszyć się wyśmienitym smakiem i aromatem prawdziwej kawy, która jest łatwa do strawienia i nie podrażnia żołądka. Co więcej – kawa Gentile nie jest kawą bezkofeinową, przez co zachowała swoje właściwości pobudzające. Ze względu na swoje szczególne cechy, kawa Gentile dostępna jest wyłącznie w aptekach. Zdobyła już uznanie na świecie, cieszy się dużą popularnością wśród klientów włoskich, greckich czy niemieckich aptek. Ostatnio wchodzi także na polski rynek – można ją kupić w dobrych aptekach (także internetowych).

Kawa Gentile dostępna jest w aptekach oraz na stronie oficjalnego, polskiego dystrybutora – https://www.suppleo.pl/bristot-kawa-gentile-250-g,3,4,33 firmy H&B Pharma S. A.

fot. by Matt Biddulph via flickr.com, creative common licence

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: