diety

Każda z kobiet zna ten problem, no może większość. Idealna sylwetka to przede wszystkim brak oponki, która wylewa się spod ubrania. Brzuch i boczki to jedne z najbardziej problematycznych miejsc, gdzie gromadzą się dodatkowe kilogramy. Zanim jednak sięgniemy po kolejną magiczną dietę, przyjrzyjmy się produktom, które wspomagają odchudzanie. Najwyższa pora, by wprowadzić je do codziennego menu i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem!

Brak odpowiedniej diety

Wciąż szukamy diety idealnej, ale czy takowa rzeczywiście istnieje? Nie ma idealnego przepisu na piękną sylwetkę. Odżywiać należy się przede wszystkim zdrowo, dostarczając organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Brak odpowiedniej diety może skutkować nadwagą, otyłością, cukrzycą czy innymi schorzeniami. Także alergią, ponieważ jedząc coś, na co jesteśmy uczuleni, sami sobie szkodzimy. Przechodząc z jednej diety na drugą, nie mamy co liczyć na super efekty. Prędzej spotka nas efekt jo-jo i pożegnamy się ze szczupłą sylwetką. Bardziej rozsądnym krokiem będzie zmiana naszego żywienia pod kątem produktów żywnościowych, które wspomogą cały proces odchudzania. Co jeść, by pozbyć się boczków?

Jajka

Jajka są doskonałym źródłem białka. Fakt, uczulają, ale jeśli możemy je jeść, nie unikajmy tego naturalnego produkty. Dieta na szczupłą sylwetkę nie powinna być bardzo kaloryczna, ale za to musi zawierać białko i błonnik. Wysokobiałkowe potrawy przygotujemy z dodatkiem jajek. Nie zawierają tłuszczu, a są bogate w cholinę, która pomaga spalić zbędny tłuszcz. Jajka możemy jeść w różnej postaci, w każdej są smaczne. Samo ich przygotowanie nie jest zbyt wymagające, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak umieścić je na liście naszego menu.

Warzywa

Warzywa są dobre na odchudzanie, ale nie wszystkie. Te, które zawierają skrobię, w nadmiarze nie służą naszej sylwetce. Inaczej jest z warzywami, które tej skrobi nie mają. Zaliczamy do nich marchew, kapustę, pomidory, ogórki, cukinię czy kalafior. Dostarczą nam błonnika, witamin i wielu minerałów. Dłużej nas nasycą, a nie przyczynią się do powstania dodatkowych kilogramów i tych nieatrakcyjnych boczków. Warzywa powinny być składnikiem każdej zdrowej diety, nawet jeśli nie zamierzamy się odchudzać, warto je jeść.

Awokado

dietaW temacie owoców także pojawia się produkt, który jest smaczny, zdrowy, bez wątpienia wyjątkowy. Awokado to doskonałe źródło jednonasyconych kwasów tłuszczowych. Nie tylko spalają tłuszcz, ale chronią serce i posiadają wiele innych korzyści zdrowotnych. Owoc awokado jest zamknięty w grubej skórce. Zielony miąższ nadaje się na pasty, dipy, wszelkie nadzienia czy jako składnik sałatek. Ponad to, jest najmniej zanieczyszczonym owocem, więc obowiązkowo powinien znaleźć się w diecie odchudzającej.

Katarzyna Antos