Alergia pokarmowa u dzieci

Małe dziecko początkowo odżywia się tylko mlekiem, jednak dzięki rodzicom poznaje nowe potrawy. Rozszerzanie diety powinno następować stopniowo, najlepiej po jednym produkcie – po czym należy obserwować reakcję dziecka na zmiany. Bardzo często bywa tak, że dziecko jest uczulone na niektóre pokarmy, a dzięki takiemu postępowaniu, możemy łatwo wykryć, które to są.

Uczulenia na nabiał.

Dzieci są często uczulone na nabiał krowi – dlatego, że białka to silne alergeny, a układ pokarmowy dziecka nie radzi sobie z trawieniem laktozy krowiego pochodzenia, co jeszcze pogarsza stan organizmu. Alergia pokarmowa u dzieci może objawiać się na różne sposoby. Wysypka na łokciach i kolanach to objaw mało charakterystyczny w przypadku alergii pokarmowej, jednak często występujący u dzieci. Czasem potrafi zmienić się w atopowe zapalenie skóry – w takim przypadku leczenie musi być połączone ze zmianą diety dziecka. Niektóre dzieci są uczulone na owoce i słodycze – wtedy leczenie eliminacyjne jest dużym wyzwaniem dla rodziców.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: