testy-emolientow-latopic

Skóra dzieci jest niezwykle cienka, delikatna i wrażliwa, toteż jej pielęgnacja stanowi dla rodziców nie  lada wyzwanie. Niezwykle istotną rolę odgrywa dobór odpowiednich kosmetyków.

Emolienty to preparaty  o działaniu natłuszczającym, których stosowanie zaleca się  osobom ze skórą skłonną do podrażnień i alergiczną. U ludzi, którzy zmagają się z AZS, obserwuje się defekt bariery naskórkowej, przez co ich skóra jest sucha, cienka i mało elastyczna.  Pozbawiona naturalnej bariery ochronnej staje się nadwrażliwa, toteż stosowane kosmetyki muszą zawierać bezpieczne i precyzyjnie dobrane substancje.

Specjalistyczna linia emolientów Latopic®

Przy wyborze emolientów warto zwrócić uwagę, aby wszystkie kosmetyki wchodziły w skład jednej serii, ponieważ wówczas ich działanie wzajemnie się uzupełnia.  Przykładem jest specjalistyczna linia emolientów Latopic® do skóry atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień.  W jej skład wchodzą: krem do twarzy i ciała, emulsja do ciała oraz  emulsja do kąpieli.

Emolienty Latopic® to jedyne preparaty dostępne na rynku, które zawierają metabolity Lactobacillus sp. Wykazują one działanie przeciwdrobnoustrojowe, pomagają ograniczać rozwój gronkowca złocistego, który przyczynia się do nasilenia objawów skórnych u osób z   AZS.

Twoje dziecko zmaga się z  atopowym zapaleniem skóry ? Weź udział w testowaniu emolientów Latopic®!

Zapraszamy rodziców, których dzieci zmagają się z AZS i chorobami o podłożu alergicznym, do udziału w testach emolientów Latopic®.  Spośród osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa w akcji, zostanie wyłonionych 10 uczestników testów.  Każdy z nich otrzyma zestaw preparatów Latopic®. W skład każdego pakietu wchodzą: testy-konsumenckie

 • krem do twarzy i ciała
 • emulsja do ciała
 • emulsja do kąpieli.

Osoby zainteresowane akcją testowania emolientów Latopic®, prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety rekrutacyjnej.

Informacje nt. testów emolientów Latopic®

 • Na zgłoszenia (przesłanie wypełnionej ankiety rekrutacyjnej) czekamy od 10.2015 r. do 19.10.2015 r. do godziny 23:59.
 • Spośród osób, które prześlą wypełnioną ankietę rekrutacyjną, zostanie wybranych 10 uczestników testów. Uwaga: na dany adres zamieszkania przypada tylko jedno zgłoszenie. Pozostałe nie będą brane pod uwagę.
 • Osoby, które zostaną zakwalifikowane do testów konsumenckich, otrzymają powiadomienie drogą mailową.
 • W ciągu tygodnia od otrzymania powiadomienia drogą mailową na adres uczestnika akcji zostanie dostarczony zestaw emolientów Latopic®. Po otrzymaniu zestawu emolientów należy przesłać maila potwierdzającego na adres akcja@mojealergie.pl.
 • Po dwóch miesiącach stosowania emolientów każdy z uczestników testów zostanie poproszony o wypełnienie ankiety końcowej, oceniającej działanie poszczególnych produktów, która zostanie dostarczona na maila. Za datę rozpoczęcia testowania uznajemy datę przysłania maila potwierdzającego.
 • W testach konsumenckich emolientów Latopic®mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie, które mają zgodę rodziców lub opiekunów na wzięcie udziału w testach.
 • Przesyłając dane osobowe i adresowe, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie w celach niezbędnych do realizacji testów konsumenckich emolientów Latopic®(wybór uczestników, przesłanie zestawu emolientów i ankiety końcowej).
 • Zgłaszając się do testów emolientów Latopic®, oświadczasz, iż znasz regulamin „Testu emolientów Latopic® i w pełni go akceptujesz.