Nowoczesne rozwiązania w soczewkach okularowych
Josh Calabrese z Unsplash

Czy można do minimum zmniejszyć dyskomfort związany z pogorszeniem się wzroku? Teraz jest to możliwe – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom tworzenia soczewek.

 

Poprawianie komfortu

Osoba z wadą wzroku lub zmniejszoną ostrością widzenia w wyniku wieku jeszcze nie tak dawno nie miała łatwo. Noszenie ze sobą dwóch okularów nie należało do przyjemności. Nie mówiąc o ich ciągłym zmienianiu – na spacer inne, do czytania inne i tak na okrągło. Pojawienie się okularów, które łączyły funkcje obydwu, też nie zawsze się sprawdzały – nie dawały komfortu przy patrzeniu na obiekty w średniej odległości. Na szczęście pojawiły się nowoczesne, progresywne soczewki okularowe.

 

Nowe technologie

Czym się wyróżniają soczewki progresywne? Łączą w sobie cechy soczewek do bliży i do dali, ale zapewniając łagodne przejścia. Jest to możliwe poprzez rozmieszczenie na ich powierzchni zmiennych wartościach mocy (dioptrii). W ten sposób patrząc na wprost i używając górnej części szkieł doskonale widać mocno oddalone przedmioty. Część środkowa pozwala mieć wyraźny obraz obiektów w średniej odległości, z kolei dolna część umożliwia swobodne czytanie lub spoglądanie na ekran telefonu.

 

Z kolei boczne części (obszary peryferyjne), gdzie może występować nieostrość, są zmniejszone do minimum. W efekcie są praktycznie niezauważalne. Osoba nosząca okulary będzie intuicyjnie korygować nieostrość delikatnym ruchem głowy w bok.

 

Okulary na miarę

Wizyta w zakładzie optycznym pomoże odpowiednio dopasować soczewki do oczu. Również można wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje – w ten sposób uzyskujemy całkowicie dopasowane okulary do własnego stylu życia. Jest to możliwe, ponieważ można odpowiednio dobrać powierzchnię zniekształceń bocznych oraz odpowiednie ułożenie wartości mocy.

 

Zalety soczewek progresywnych

Szkła okularowe progresywne nie odbiegają wyglądem od innych, zwykłych soczewek. Poprzez brak wyraźnych odgraniczeń poszczególnych stref widzenia, nie zniekształcają wyglądu oczu. Zapewniają szeroki kąt widzenia, niezbędny do komfortowego całodziennego użytkowania. Mając odpowiednio dobrane okulary, możesz bezpiecznie prowadzić samochód, czytać książki, używać komputera lub oglądać telewizję. Wszystko to przy precyzyjnym, stabilnym obrazie z natychmiastową adaptacją.

 

Poprzez nasz serwis www.czasnawzrok.pl łatwo znajdziesz odpowiedniego specjalistę, blisko swojego miejsca zamieszkania, który bez problemów dobierze idealne soczewki. Ponadto zaoferuje atrakcyjne ceny soczewek progresywnych okularowych.

Tekst sponsorowany