kokos

Producenci zaskakują nas nowymi produktami. W związku ze zdrową, na rynku pojawiają się takie, które mają niezwykłe działanie, a przynajmniej tak twierdzą ich twórcy. Czy napoje roślinne są zdrowe i czy warto je pić?

Woda kokosowa

Woda kokosowa to napój pozyskiwany z orzecha kokosowego. Przez niektórych jest nazywana eliksirem młodości czy wodą życia. To najzdrowsza forma napoju, zaraz po naturalnej wodzie. Ma wiele właściwości, które służą nie tylko dzieciom ale także dorosłym. Jet lubiana także ze względu na delikatny, słodki smak. Kokosowa woda jest doskonale przyswajana przez ludzki organizm. Charakteryzuje się lekko białym zabarwieniem i jest pozyskiwana z młodych, jeszcze zielonych orzechów kokosowych. Idealnie nawadnia i nadaje się do picia także w okresach osłabienia. Jest mało kaloryczna, pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała i wspomaga usuwanie toksyn. Pomaga również na problemy z układem pokarmowym. Najlepiej wybierać ekologiczną wodę kokosową, bez zbędnych substancji słodzących i konserwantów. Niestety ten napój nie jest łatwo dostępny. Choć znajdziemy go w delikatesach i sklepach ekologicznych, cena za litr sięga nawet kilkudziesięciu złotych. Jednak w okresie osłabienia czy podczas upałów warto podać taki napój dziecku oraz osobie dorosłej.

Napój aloesowy

Napój z aloesu to także modny płyn. Od wieku korzystano z dobrodziejstwa aloesu, więc nic dziwnego, że we współczesnym świecie także czerpiemy z jego mocy. Aloes ma działanie łagodzące i nawilżające skórę. Wspomaga także odchudzanie. Pomoże odzyskać siły i energię po wysiłku fizycznym, dlatego zalecany jest sportowcom i osobom aktywnym. Napój aloesowy z powodzeniem zastąpi słodkie soki napoje. Będzie lekarstwem na wzdęcia i inne problemy żołądkowe. Dzięki braku konserwantów, nadaje się do picia przez dzieci. Znakomicie gasi pragnienie, szczególnie w upalne dni. To naturalny probiotyk, który wzmacnia pracę jelit. Jako bogate źródło witamin i minerałów jest napojem, który warto wprowadzić do swojej diety. W jego przypadku, cena podobnie jak przy wodzie kokosowej, może nieco odstraszać. Jednak jest bardziej dostępny, ponieważ znajdziemy go w wielu sklepach spożywczych a nawet w popularnych sieciach drogerii.

Napój sojowy

napój aloesowy

Mleko sojowe to zastępcza nazwa napoju wytwarzanego z soi. Jest całkowicie roślinny, więc to idealny produkt dla wegetarian i wegan. To także doskonały zamienni dla osób nietolerujących laktozy lub uczulonych na tradycyjne mleko krowie. Nie ma w swoim składzie szkodliwego cholesterolu. Z powodzeniem może być podawany dzieciom.

Katarzyna Antos