dieta pudełkowa

Wśród gwiazd modna jest dieta pudełkowa. Odżywianie tego typu z pewnością ułatwia życie zabieganych osób, które nie mają czasu na gotowanie, są uczulone na gluten i pragną się zdrowo odżywiać. Na czym polega dieta pudełkowa i jakie są jej koszty?

Dieta pudełkowa

Modna dieta pudełkowa to nic innego jak odpowiednio skomponowane posiłki, zamknięte w tytułowych pudełkach i dostarczone wprost do rąk zamawiającego. Firmy cateringowe specjalizują się w tego typu usługach, pozwalających na utrzymanie zdrowej i szczupłej sylwetki. Dlatego z ich usług chętnie korzystają gwiazdy, aktorzy czy wokaliści. Zamawiając dietę pudełkową, możemy dostosować jadłospis do naszych preferencji czy zaleceń lekarza oraz dietetyka. Uwzględniamy więc alergie czy inne problemy zdrowotne, komponując wartościowe posiłki. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób. Nie musimy gotować czy przejmować się zakupami. Posiłki są nam dostarczane w dogodnej dla nas godzinie, nawet do pracy. Możemy wykupić kilkudniową dietę lub miesięczny abonament, jeśli rzeczywiście chcemy odżywiać się zdrowo każdego dnia.

Droga dieta

Dieta pudełkowa nie należy do najtańszych. Nic dziwnego, że na tego typu żywienie mogą pozwolić sobie twarze, znane z telewizji. W zależności od rodzaju samej diety i abonamentu, koszty oscylują wokół 1000-3000 złotych. W ich ramach formy oferują także porady żywieniowe, konsultacje dietetyczne oraz transport posiłków. W przypadku braku czasu na gotowanie czy stołowanie się na mieście, gotowe pudełka z jedzeniem są dobrą opcją, a przede wszystkim zdrową. W posiłkach na próżno szukać tłustych przekąsek czy niezdrowego jedzenia. Wszystkie produkty są wysokiej jakości, zawierają witaminy, minerały i inne cenne składniki. Bez względu na rodzaj diety, jedzenie jest wartościowe, a nie śmieciowe. Skoro klient płaci, to także wymaga.

Rodzaje diet

Przyglądając się ofertom firm, zajmujących się dietami pudełkowymi, możemy wyróżnić różne jadłospisy. Wśród nich znajdziemy dietę paleo, która jest odpowiednia dla osób z problemami autoimmunologicznymi, jak np. łuszczyca czy Hashimoto. Mamy też dietę dla aktywnych fizycznie czy żywienie optymalne, zapewniające zdrowe produkty, które powinny znaleźć się w racjonalnej diecie. Diety tego typu obejmują od 3 do 5 posiłków, odpowiednio oznaczonych. Klient wie,po które pudełko ma sięgnąć na śniadanie czy obiad. Co takiego kryją pudełka? Na śniadanie możemy otrzymać pasty, koktajle czy warzywa. Obiad to ryby, makarony, gotowane czy zapiekane warzywa. Na kolację możemy dostać sałatki czy faszerowane warzywa. Typowy podwieczorek diety pudełkowej to zdrowe puddingi z owocami, placuszki i świeże owoce. Dieta bezglutenowa, wegańska czy wegetariańska – każdy znajdzie jadłospis, który będzie mu odpowiadał i przede wszystkim smakował. Firmy zalecają na początek pakiety startowe, które pozwalają poznać smaki i pomagają podjąć właściwą decyzję. W końcu żywienie musi być dopasowane do naszych potrzeb.

dieta pudełkowaDieta pudełkowa to zdrowa moda na wygodne żywienie, dostarczane do pracy czy domu. Oczywiście wartościowe posiłki możemy przygotować samodzielnie, ale musimy wziąć pod uwagę cenny czas, którego nie ukrywając, często nam brakuje. Jeśli więc możemy sięgnąć po zdrowe jedzenie, które dostarczy nam witamin i energii, być może dieta pudełkowa jest właśnie dla nas.

Katarzyna Antos