mleko matki

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Dostarcza mu niezbędnych substancji, zapewniających prawidłowy rozwój. Niektóre z kobiet nie mogą karmić piersią z różnych względów, inne sprzedają swoje mleko. Handel w sieci kwitnie, a wraz z nim wiele zagrożeń dotyczących zdrowia.

Mleko matki – najcenniejszy pokarm dla dziecka

Nowo narodzone dziecko potrzebuje wielu substancji odżywczych, które zapewnią im zdrowy rozwój. Dziecko rośnie, więc wartościowy pokarm jest niezbędny. Matka niemowlaka produkuje mleko, które zawiera składniki, dopasowane do aktualnych potrzeb dziecka. Wraz z jego wzrostem, zmienia się skład mleka. Indywidualna mieszanka jest nie do skopiowana,dlatego żadne mleko zastępcze nie jest w stanie zapewnić tego, co daje naturalne karmienie piersią. Dlatego lekarze zachęcają matki, do takiej formy karmienia swojego potomstwa. Należy zaznaczyć, że mleko matki działa niczym szczepionka, chroniąc dziecko przed szkodliwymi bakteriami i wirusami. najlepsze wspomaganie odporności malucha. Ale nie każda matka decyduje się karmić dziecko piersią. Niektóre z pań muszą zrezygnować z tego zrezygnować, ze względu na brak pokarmu czy chorobę. Mogłoby się wydawać, że istnieje rozwiązanie tego problemu, ale czy na pewno bezpieczne i legalne?

Handel mlekiem matki w sieci

W sieci znajdziemy ogłoszenia, które niektórych mogą szokować. Dotyczą one sprzedaży mleka matki, naturalnego pokarmu z piersi. Sprzedające zaznaczają, że mają mleka w nadmiarze lub musiały zrezygnować z karmienia własnych dzieci ze względu na skazę białkową czy alergie. Wszędzie znajdziemy zapewnienia, że kobiety są zdrowe, nie palą oraz nie stosują żadnych używek, ale jaką mamy tego gwarancję? Już sam fakt sprzedaży takiego „produktu” jak mleko matki nie jest legalny, a tym bardziej nieetyczny. Nie mamy pewności, czy matka, która oferuje mleko jest zdrowa, czy nie jest zarażona groźną chorobą. Samo karmienie piersią to osobista sprawa kobiety, a handel mlekiem nie powinien mieć miejsca. Ogłoszenia oferują świeży pokarm jak i mleko mrożone. Brzmi nieprawdopodobnie, ale jak widać, kobiety są w stanie zrobić wiele dla korzyści finansowych. Sprzedaż mleka może być motywowany uzależnieniem i brakiem pieniędzy, dlatego przestrzegamy inne kobiety.

Mleko matki z legalnego źródła

W sieci znajdziemy wiele tego typu ogłoszeń, które bulwersują i powinny być alarmem dla innych osób. Jeśli chodzi o legalne źródła, mleko matki znajdziemy w specjalnych bankach mleka, które znajdują się na terenie naszego kraju. Wciąż otwierają się nowe placówki, gdzie mleko jest dokładnie przebadane, zanim trafi do dzieci. Banki mleka powstają z myślą o kobietach, które nie mogą karmić naturalnie swoich dzieci z powodu leczenia czy braku pokarmu. Inne mamy, chcąc pomóc, mogą oddać swój nadmiar mleka do takich jednostek. Z zasobów banków mleka korzystają szpitale, w których mleko jest potrzebne dla wcześniaków i hospitalizowanych dzieci. Na mapie Polski istnieje już sześć tych wyjątkowych placówek, a cztery są w trakcie budowy. Banki mleka to jedyne miejsca, gdzie legalnie dostępne jest mleko matek karmiących.

Mleko matki - handel w sieciHandel mlekiem w sieci wydaje się być absurdem, jednak stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci. Zarażone mleko, które trafi do organizmu dziecka może przyczynić się do rozwoju poważnej choroby, co wiązać się będzie z długotrwałym leczeniem. Zdesperowane matki mogą sięgnąć po mleko z nielegalnych źródeł. Istniejące ryzyko powinno skutecznie je od tego odwieść. W końcu nigdy nie wiadomo, czy oferowane mleko rzeczywiście pochodzi z piersi kobiety czy z kartonu.

Katarzyna Antos