Lekarstwo na problemy z łokciem
National Cancer Institute z Unsplash

W obecnych czasach duży rozwój sportu doprowadził do sytuacji, gdzie zawodowcy, mogą cierpieć na bardzo poważne schorzenia czy urazy rąk lub nóg. Najpoważniejszym zagrożeniem jednak wydaje się łokieć tenisisty, który jest bardzo często spotykany u osób, które uprawiają tego typu sport na co dzień. Przede wszystkim należy zauważyć, że dzisiaj wspomniane zmiany, powstają wskutek degeneracji ścięgna łokciowego, które łączą się bezpośrednio z kością.

Uszkodzenie tkanek

 Oczywiście sam uraz narusza również inne tkanki, które znajdują się w sąsiednim otoczeniu. Wspomniany problem to przede wszystkim drobne urazy, które ostatecznie kumulują się i wywołują zapalenie tkanek. Oczywiście większość tych dolegliwości powstaje w bezpośrednich urazach, które mogą powstać w wyniku zbyt intensywnego skurczu nadgarstka. Nic więc dziwnego, że tenisiści także ci klasy światowej bardzo często narzekają na tego typu kontuzje, która wymaga odpowiedniej rehabilitacji. Nawet jeśli gramy amatorsko to również jesteśmy narażeni na tego typu uszkodzenia łokcia. Nieumiejętna gra również w bardzo krótkim czasie doprowadzi nas do poważnego urazu. Tak naprawdę tego typu zagrożenia są również widoczne w innym sporcie, czy też nawet podczas określonej aktywności zawodowej. Trzeba więc się liczyć z tym, że nawet podczas pracy murarza, jesteśmy narażeni na uszkodzenie łokcia. Urazy tego typu zawsze powstają w wyniku obciążenia łokcia. Jeśli z początku bagatelizujemy problem zdrowotny, to nasz stan z pewnością szybko się pogorszy. Warto również wiedzieć, że odpowiednie leczenie jest tutaj jak najbardziej potrzebne, ponieważ brak właściwej opieki lekarskiej czy też odpowiedniego leczenia, również przyczyni się do pogorszenia stanu zdrowia. Jeśli odczuwamy silny wręcz przenikliwy ból o promieniującym nasileniu, to bardzo prawdopodobne, że cierpimy właśnie na tego typu schorzenie powstałe w wyniku urazu. Jeśli chcemy w odpowiedni sposób poprawić nasz stan zdrowia, to wymaga się odpowiedniej stabilizacji całego łokcia. Oczywiście należy również usunąć obumarłe komórki z miejsca urazu. Warto więc skorzystać z nowej innowacyjnej terapii, która jest niczym innym jak emisją dźwięku puszczanego w określonych częstotliwościach. Taki zabieg nazywa się fonowaniem. Oczywiście samo leczenie jest podzielone na kilka różnych etapów, po to, aby ułatwić nam rehabilitację. Podczas takiej kuracji i po jej zakończeniu nie jesteśmy w stanie w pełni obciążać wspomniany staw.

Uraz leczy się miesiącami

 Jest to bardzo ważne, ponieważ uraz przestanie być uciążliwy dopiero po kilku miesiącach. Tak, więc jeśli narzekamy na problemy z łokciem, to z pewnością warto zgłosić się na badanie, a potem leczyć uraz zgodnie ze wskazaniami lekarza. Trzeba więc cały czas nadzorować swoje zdrowie, po to, aby nigdy nie dopuścić do takich patologicznych zmian. Tylko w taki sposób, będziemy mogli uprawiać sport bezpiecznie, a w razie lekkiego urazu, od razu zadziałamy i udamy się do lekarza. Na pewno liczy się nasze szybkie działanie, w ten sposób rehabilitacja potrwa nieco krócej niż normalnie.