Leczenie alergii pokarmowej u niemowląt

Jonathan Borba z Unsplash
Jonathan Borba z Unsplash

U większości małych dzieci alergię diagnozuje się około drugiego miesiąca życia. Alergia może być leczona na dwa sposoby – przez podawanie leków, które będą hamowały odruch alergiczny, oraz przez eliminacje z jadłospisu pokarmów, które są źle tolerowane.

Metody leczenia.

Najczęściej łączy się te dwie metody, co powinno zahamować w pełni wszystkie objawy alergii pokarmowej. Mleka dla dzieci z alergią są dostępne na receptę – ich zakup jest refundowany. Okazuje się, że dzieci z czasem wyrastają z alergii i w okolicach siódmego miesiąca życia można odstawić specjalne preparaty w proszku. Preparaty lecznicze na alergie to na przykład leki przeciwhistaminowe podawane w kroplach – które działają na objawy alergii. Ich stosowanie nie oznacza, że można zaniechać poszukiwań pokarmów, które szkodzą dziecku. Leczenie ma charakter eliminacyjny – rodzic musi wiedzieć, po których pokarmach występują objawy alergiczne i ich unikać. Z tego powodu ważne jest stopniowe wprowadzanie nowych produktów spożywczych dla niemowląt.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: