Alergia pokarmowa na skórze

Alergia  pokarmowa na skórze

Alergia pokarmowa może objawiać się na wiele sposobów – jednym z nich jest pojawienie się swędzących i sączących się wykwitów na skórze. Alergia pojawia się jako nadmierne rogowacenie – a co za tym idzie, także łuszczenie się skóry na ciele. Szczególnie są narażone na to takie miejsca jak łokcie i kolana, które pokrywają się swędzącymi krostkami.

Alergia, a łuszczyca.

W niektórych przypadkach alergię łatwo pomylić z łuszczycą lub z atopowym zapaleniem skóry. Innym objawem, który następuje bezpośrednio po spożyciu pokarmu, który wywołuje alergię, jest pokrzywka. Występuje ona na policzkach – robią się czerwone, a skóra na nich jest napięta i bolesna. Swędzenie powoduje ciągłe drapanie się, przez co stan skóry pogarsza się. W przypadku wystąpienia objawów alergicznych na skórze terapię zaczynamy od wyeliminowania z diety tych potraw, które szkodzą. Doustnie można stosować środki zmniejszające objawy alergii, natomiast stan skóry poprawią kosmetyki odnawiające płaszcz lipidowo – tłuszczowy, mające działanie nawilżające.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: