Leczenie alergii pokarmowej u dorosłych

Leczenie  alergii pokarmowej u dorosłych

Jak wyleczyć alergie pokarmowe u osoby dorosłej. Osoby dorosłe, które nabawiły się alergii po okresie dzieciństwa, bardzo często mają problem z odróżnieniem jej od zwykłych dolegliwości trawiennych. Leczenie alergii pokarmowej polega przede wszystkim na poznaniu reakcji swojego organizmu na poszczególne składniki diety oraz na wyeliminowaniu ich z pożywienia.

Silne alergeny.

Istnieją substancje, które są bardzo silnymi alergenami i należy ich unikać nawet w śladowych ilościach. Z tego powodu warto czytać etykiety wszystkich produktów, które spożywamy. Unikajmy także żywności wysoko przetworzonej, która ma szczególnie niekorzystny wpływ na nasz układ odpornościowy. Eliminacja alergenów w diecie jest szczególnie ważna u kobiet, które zamierzają zostać mamami – dlatego, że dziecko może nabawić się uczulenia już podczas ciąży. Zmniejszenie reakcji alergicznych u dorosłych można uzyskać także za pomocą leków, które hamują wydzielanie przeciwciał. Mają one szereg działań niepożądanych, takich jak uczucie senności w ciągu dnia.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: