seler naciowy

Wspaniale byłoby, gdybyśmy mogli bez wyrzutów sumienia jeść wszystko co chcemy, w dowolnych ilościach. Takie marzenia być może spełniają się w snach, ale my zejdźmy szybko na ziemię. Nie wszystkie produkty są zdrowe i tak mało kaloryczne, by nie odbić się na naszej figurze. Na szczęście są i takie, które nie tuczą! Sprawdźcie i pędźcie do sklepu, by zrobić szybko zakupy!

Zdrowe jedzenie

Może na naszej liście nie znajdziemy chipsów czy frytek,które tak uwielbiamy, ale niestety, to niezbyt zdrowe jedzenie. Zawierają dużo tłuszczu i soli, co nie służy nie tylko zgrabnej figurze, ale także pięknej cerze. Zdrowe produkty są zaś bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty. Wspomagają pracę organizmu i chronią przed różnymi chorobami. A jeśli nie zmieniają naszej wagi, to tym bardziej warto wprowadzić je do diety. Zmiana nawyków żywieniowych na pewno zostanie doceniona przez nasz organizm, a my po pewnym czasie nie będziemy mogli spojrzeć na ociekające tłuszczem jedzenie.

Seler naciowy

Seler naciowy zapewne kojarzy nam się z filmowymi produkcjami, gdzie sięgają po niego kobiety będące na diecie. Zielone gałązki selera są źródłem błonnika. Zawiarają także potas i kwas foliowy, więc seler jest polecany kobietom w ciąży. Warzywo w większości składa się z wody. Dostarczy nam także dawkę witaminy K, ważnej dla układu krwionośnego człowieka. Tic-Tac ma ponoć 2 kalorie, a jedna gałązka selera naciowego 6, więc nie musimy martwić się, że przypadkiem przytyjemy.

Jagody

Leśnie owoce, które znajdziemy w zagajnikach, czyli jagody są bardzo smaczne. Trudno je znaleźć, i zbieranie nie należy do najłatwiejszych czynności. Dodatkowo owoce nieźle barwią skórę oraz ubrania. Jagody zawierają antyoksydanty, które likwidują wolne rodniki i chronią przed nowotworami. Korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego. Warto je jeść, szczególnie w sezonie i to bez ograniczeń.

Ogórek zielony

Zielone ogórki, najlepiej gruntowe, w sezonie smakują doskonale. Niska cena i łatwa dostępność tylko zachęca do ich zakupu. Orzeźwiają, ponieważ zawierają w sobie dużą ilość wody. Przez co są bardzo mało kaloryczne, wręcz można rzec, że dietetyczne. Błonnik, witamina A czy bata-karoten to tylko niektóre z cennych substancji świeżego ogórka. A co najlepsze, możemy wykorzystać go także na skórę twarzy, np. w formie tonika czy okładów na zmęczone oczy. Jedne ogórek to zaledwie 16 kalorii, więc jedźcie na zdrowie!

Pomidory

Czerwone, dorodne pomidory od razu kojarzone są ze smakiem lata. Jako źródło likopenu,ochronią nas przed nowotworami. Pomidory zapewnią nam dużo witamin, od potasu, po chrom, kwas foliowy i inne. Te pyszne warzywa możemy jeść do woli. Tylko nie w połączeniu z tłustą śmietaną, która na pewno nie posłuży idealnej figurze.

Melon

owoceSłodki melon, szczególnie ten z pomarańczowym miąższem, będzie idealną propozycją na letni czas. Ma bardzo dużo beta-karotenu, który odpowiada za piękny kolor skóry. Melon zafunduje nam dzienną porcję witaminy A i C, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania zdrowia. I podobnie jak w przypadku innych produktów z naszej listy, melon to prawie sama woda. No cóż, nie mamy nic przeciwko, by zjeść go na deser.

Katarzyna Antos