restauracja

Alergia pokarmowa jest zwykle związana ze specjalną dietą. Może być ona kłopotliwa podczas wakacyjnych wyjazdów. Gdzie zatem jeść, aby uniknąć objawów uczulenia?

Wakacje to czas, kiedy często wyjeżdżamy, odwiedzając dobrze znane i nowe miejsca. Odżywianie alergika jest szczególną kwestią, o której nie możemy zapomnieć także podczas letnich podróży.

Restauracje ze zdrową żywnością

Moda na zdrowe, bezglutenowe jedzenie opanowała także restauratorów. Tego typu restauracje wyrastają jak grzyby po deszczu. Kuchnie otwierają się na potrzeby osób z alergią. W restauracjach coraz częściej pojawia się bezglutenowe menu, zapewniając bezpieczeństwo spożywanych potraw. W dużych miastach bez problemu znajdziemy tego typu lokal. Choć jedzenie jest zwykle w takich miejscach nieco droższe, mamy pewność, że unikniemy nieprzyjemnych objawów alergii.

Targi owocowo-warzywne

Owoce i warzywa dostępne w supermarketach zwykle są nafaszerowane szkodliwymi substancjami. Dla alergików najlepsze są naturalne produkty, pozbawione pestycydów i innych chemicznych środków, stosowanych do roślin. Jadąc na wakacje, sprawdźmy czy w miejscu naszego pobytu znajduje się targ. Kupimy na nim świeże produkty, od lokalnych dostawców i hodowców. Zawsze możemy zapytać sprzedających o pochodzenie danych produktów, co upewni nam że będziemy mogli je bezpiecznie zjeść. Takie owoce i warzywa są o wiele zdrowsze niż te z sieciówek, więc warto wybrać się na targowisko.

Sklepy z ekologiczną żywnością

Jeśli nie znajdziemy restauracji czy baru, w którym zjemy posiłek bez obaw o reakcje alergiczne, możemy poszukać sklepu z ekologiczną żywnością. Takie sklepiki oferują produkty na różne alergie i choroby. Z zakupionych składników sami przygotujemy posiłek. Do tego celu potrzebować będziemy kuchni. Wybierając miejsce na wakacyjny pobyt sprawdźmy czy taki dostęp będzie zapewniony. Samodzielnie przygotowanie posiłków pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale także zdrowie.

Unikanie barów szybkiej obsługi

restauracja

Wakacyjne kurorty kuszą budkami z jedzeniem. Bary szybkiej obsługi znajdziemy praktycznie wszędzie. Takie miejsca są absolutnie nie wskazane dla osób z alergią. Nigdy nie będziemy mieli pewności jakich składników użyto do przygotowanych potraw, co może skutkować objawami alergii. Dodatkowo, fast foody są bardzo niezdrowe i ciężkostrawne, więc łatwo mogą podrażnić nasz układ pokarmowy.