Alergie i pranie
PlanetCare z Unsplash

Środki piorące są jedną z wielu rzeczy, które mogą wywołać alergię. Podpowiadamy więc Państwu czym kierować się przy wyborze proszku, mydła lub płynu do płukania, by nie zaszkodzić sobie lub co gorsza naszemu dziecku.

Objawy alergii wywołanej proszkami czy detergentami chemicznymi łatwo rozpoznać, są one bowiem bardzo dokuczliwe – na przykład świąd, wysypka, krosty, zapalenie spojówek, katar lub też kaszel. Alergia może powodować też problemy ze snem czy rozdrażnienie, co przekłada się z kolei na napięte relacje z członkami rodziny, współpracownikami, znajomymi.
Jak ograniczyć ryzyko związane z uczuleniem na pranie? Najlepszym i w praktyce jedynym skutecznym rozwiązaniem są hipoalergiczne środki piorące wysokiej jakości, które nie posiadają konserwantów i środków zapachowych. Uwagę na detergenty i środki piorące powinni zwracać zwłaszcza rodzice, gdyż dzieci są szczególnie narażone na alergie, a jej wyleczenie jest o wiele trudniejsze niż w przypadku dorosłych. Ważne więc, by do prania odzieży dziecięcej czy pościeli używać proszku z atestem, gdyż preparaty niskiej jakości mogą podrażnić delikatną skórę dziecka.

Renomowani producenci umieszczają na opakowaniu informację o tym, że proszek czy płyn do płukania jest przeznaczony do użytku przez alergików. Gdzie jednak można kupić takie środki czyszczące? Odpowiedź jest prosta – w sklepie dla alergików! Warto zapoznać się choćby z produktami medycznymi i leczniczymi oferowanymi przez sklep internetowy ALSOS.PL. Ten ceniony przez alergików serwis gwarantuje nie tylko wysokiej jakości hipoalergiczne środki do prania,  ale i zapewnia szeroki wybór. Każdy znajdzie coś dla swojego domu: płyn do płukania, specjalistyczne mydło w płynie, kulki anty-osadowe, proszki do prania czy odplamiacze. Choć znane powiedzenie mówi, że na zdrowiu się nie oszczędza, to jednak użytkownicy sklepu ze środkami hipoalergicznymi nie muszą zaprzątać sobie nim głowy – ceny są bardzo konkurencyjne. Z pewnością trudno będzie znaleźć tej klasy proszki do prania czy mydła, w równie przystępnej cenie.

 

Artykuł sponsorowany