Alergia pokarmowa odczulanie

Austin Distel z Unsplash
Austin Distel z Unsplash

Jeszcze do niedawno uważano, że jedynymi metodami leczenia alergii skórnych oraz pokarmowych jest eliminacja pokarmów, które wywołują reakcję alergiczną. Okazuje się, że alergia to nie wyrok. Za pomocą odczulania można wyleczyć się z alergii.

Odczulanie

Odczulanie pomaga nam wyleczyć system immunologiczny, przyzwyczaja go, do kontaktu z alergenem i uczy prawidłowej reakcji, gdy pojawi się. Leczenie przez odczulanie jest możliwe jedynie pod pieczą alergologa. Przyjmuje dwie formy. Jest to albo odczulanie przez zastrzyki, albo przez szczepionki podjęzykowe. Największą popularnością, z uwagi na dużą skuteczność, cieszy się odczulanie przez iniekcje. Pierwsze dawki alergenów podawane są mniej więcej co dwa tygodnie, a gdy organizm reaguje już prawidłowo, alergeny podaje się co miesiąc w postaci dawki podtrzymującej. Leczenie alergii pokarmowych za pomocą szczepionek podjęzykowych przeprowadza się u dzieci, które nie znoszą zastrzyków, oraz u osób dorosłych mieszkających daleko od poradni alergologicznej.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: