Alergia pokarmowa na truskawki

Alergia pokarmowa na truskawki

Truskawki należą do silnych alergenów. Zdrowe osoby po ich spożyciu nie odczuwają żadnych objawów, natomiast alergicy mogą mieć szereg nieprzyjemnych dolegliwości. W przypadku tego typu uczulenia natychmiast po zjedzeniu truskawki zaczynają się objawy niepożądane. Poważne objawy alergii to ból jamy ustnej, który oznacza obrzęk.

Niebezpieczne objawy.

Jeśli pojawią się takie objawy jak uczucie zdrętwienia języka i podniebienia, natychmiast należy zadzwonić po pogotowie – następnym objawem może być wstrząs, połączony z dusznościami. W przypadku uczulenia w postaci skórnej, kontakt z truskawkami powoduje wysypkę i objawy zapalenia. Skóra staje się czerwona i bolesna, a charakterystyczne jest także sączenie krostek. W przypadku alergii pokarmowej, truskawki powodują biegunkę oraz skurcz żołądka. Objawy takie jak wymioty są korzystne, gdyż pozwalają na wyeliminowanie alergenu z naszego organizmu. Najbardziej niebezpieczną formą uczulenia na te owoce jest alergia pokarmowa, gdyż może doprowadzić do śmierci chorego.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: