woda z cytryną

Woda zdrowia doda – to porzekadło jest nam doskonale znane. Jeszcze lepszym sposobem na zdrowy organizm okazuje się woda z cytryną. Dlaczego warto pić ją każdego dnia?

Szklanka wody z cytryną na czczo

Specjaliści od zdrowego żywienia polecają picie letniej wody z cytryną na czczo każdego dnia. Zanim przystąpimy do konsumpcji śniadania, powinniśmy wypić szklankę letniej wody z cytryną. Smak napoju można wzbogacić o odrobinę naturalnego miodu. Do jego przygotowania wykorzystuje się także wodę w temperaturze pokojowej. Najważniejsze, by wybić ją jako pierwszy napój, rozpoczynający nasz zdrowy dzień.

Reguluje trawienie

Woda z cytryną reguluje trawienie. Przyspiesza metabolizm, ponieważ zawiera błonnik pektynowy. Możemy zapomnieć o dokuczliwych zaparciach, jeśli tylko zaczniemy regularnie pić wodę z cytryną. Zapobiega niestrawności pokarmowej oraz spowalnia proces wchłaniani się cukru, dzięki czemu dłużej odczuwamy uczucie sytości, po zjedzeniu posiłku.

Dostarcza witamin i soli mineralnych

Cytryna jest źródłem witaminy C, która działa korzystnie na wygląd skóry. Zmniejsza zmarszczki i pięknie rozjaśnia skórę. Rozświetla ją, dodaje blasku i odmładza. Jest niczym zastrzyk witamin, dla organizmu i struktur skóry. Dodatkowo zawiera witaminę A i minerały, więc pijąc wodę z cytryna, wzmacniamy też pracę serca. Napój z cytryną jest wskazany osobom aktywnym, ponieważ uzupełnia sole mineralne po wysiłku fizycznym.

Oczyszcza organizm

woda z cytrynąWoda jest źródłem życia. Nie bez powodu jest także symbolem oczyszczenia. Z dodatkiem soku z cytryny, woda idealnie oczyszcza organizm, usuwając z niego toksyny. Wspomaga odchudzanie, więc warto ją pić, szczególnie jeśli dbamy o smukłą sylwetkę i swoje zdrowie.

Katarzyna Antos