Czym zastąpić mleko matki w diecie niemowlaka z nietolerancją laktozy
Michal Bar Haim z Unsplash

Zamienniki mleka matki – najlepszego pokarmu dla niemowląt – to temat, który coraz częściej dotyczy rodziców i ich pociech. Alergia na białko mleka krowiego, czy nietolerancja laktozy wymagają eliminacji nie tylko mleka matki, ale również tradycyjnych mlek modyfikowanych. Pojawia się więc pytanie: czym zastąpić mleko w diecie niemowlaka? Odpowiedzią są specjalistyczne mieszanki dla dzieci. Dowiedz się o nich więcej!

Czym jest nietolerancja laktozy?

Nietolerancja laktozy dotyczy 1,5% niemowląt i dzieci. Spowodowana jest brakiem lub niedoborem substancji zwanej laktazą. Jest to enzym niezbędny w procesie trawienia, który znajduje się w jelitach dziecka. Problem pojawia się, gdy niemowlę nie wytwarza laktazy wcale lub za mało. Mamy wówczas do czynienia z nietolerancją laktozy – cukru mlecznego, którego maluch nie przyswaja.

W takim przypadku pediatra zaleca ograniczyć karmienie piersią do minimum, bądź też całkowicie wykluczyć mleko matki z diety niemowlaka.

Dieta bez laktozy – jakie mleko wybrać?

Kiedy dziecko z nietolerancją laktozy nie jest już karmione naturalnie, rodzice stają przed ważną decyzją – wyborem odpowiedniej mieszanki, która nie tylko zaspokoi jego potrzeby żywieniowe, ale przede wszystkim dostarczy do małego organizmu wszystkie witaminy i minerały niezbędne do jego prawidłowego rozwoju.

Mieszanki dla dzieci Bebe M zostały stworzone, aby wspierać rodziców w komponowaniu optymalnej diety niemowlaka z nietolerancją laktozy. To produkty w 100% pochodzenia roślinnego, które są poddawane procesowi specjalnej modyfikacji. W ich składzie znajduje się białko roślinne, opracowane specjalnie dla Bebe M. Pochodzi z ekologicznego ryżu i jest hydrolizowane. W celu lepszego zachowania wszystkich wartości odżywczych zastosowano w nim proces produkcji oparty o przetwarzanie wyłącznie na zimno – to nowość w dziedzinie żywności dla dzieci w proszku, która podbiła uznanie lekarzy i dietetyków.

Mieszanka modyfikowana powinna być zawsze dopasowana do wieku dziecka. To bardzo ważne, ponieważ kompozycje poszczególnych składników są zmienne i należy dopasować je do potrzeb rosnącego niemowlaka. Bebe M postawiło na najłatwiejsze oznaczenie cyframi 1, 2 i 3, aby każdy, nawet zabiegany rodzic bez problemu mógł wybrać tą mieszankę, która odpowiada wiekowi maluszka.

Czym charakteryzują się mieszanki Bebe M?

Żywność bez laktozy, tak jak wszystkie produkty przeznaczone dla dzieci we wczesnym okresie rozwoju poddaje się rygorystycznym testom. Różnorodne badania, jakie wykonują specjaliści mają na celu stwierdzenie, czy dany produkt jest odpowiedni dla żywienia niemowląt. Musi on zawierać wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka witaminy i mikroelementy.

Nie inaczej jest z mieszankami Bebe M. Zatem, co zawierają w swoim składzie?

  • Wzbogacone są o takie składniki mineralne jak np. żelazo, jod, cynk selen oraz witaminy A, E, C, D, K i z grupy B,
  • uzupełnione są o takie związki jak EPA/DHA, L-karnityna, inozytol czy cholina.

Dołącz i Ty do szczęśliwych rodziców, którzy dają swojemu maluszkowi to, co najlepsze!