Pierwsza miesiączka
Candice Picard z Unsplash

Pierwsza miesiączka pojawia się zwykle między dwunastym, a szesnastym rokiem życia. Jest to zależne od wielu czynników, do których zaliczyć można między innymi predyspozycje genetyczne, praktykowaną dietę, preferowany styl życia, jak również ewentualne choroby. Aktualnie miesiączkowanie można zaobserwować u coraz młodszych kobiet, co związane jest chociażby z zanieczyszczeniem środowiska oraz mnogością substancji chemicznych, które wchłaniane są do organizmów. Warto jednak zastanowić się, co młoda kobieta powinna wiedzieć o okresie, zanim dostanie go po raz pierwszy.

Objawy towarzyszące pierwszej miesiączce

Pierwsza miesiączka może pojawić się w różnych sytuacjach – w szkole, podczas wakacji lub we śnie. Należy zatem być na nią przygotowanym i mieć w zanadrzu podpaskę lub tampon. Coraz częściej preferowanym przez młode kobiety rozwiązaniem są właśnie tampony, które gwarantują stuprocentową skuteczność w każdej sytuacji – również na basenie lub podczas zajęć z wychowania fizycznego. Pojawieniu się pierwszej miesiączki mogą towarzyszyć zawroty głowy, mdłości, a także bóle brzucha, jednak są to wyłącznie objawy towarzyszące, które u każdego mają mniej lub bardziej intensywną postać. Niektórzy mogą ich w ogóle nie odczuwać, co również związane jest z mnóstwem czynników, najczęściej predyspozycjami genetycznymi.

Zachęcamy wszystkie młode kobiety do poznania bogatej oferty stworzonej przez OB – znanego na rynku producenta tamponów najwyższej jakości, które cechują się wysoką skutecznością.

http://www.myob.pl/ty-i-twoja-miesiaczka

Tekst sponsorowany