Higiena kluczem do zdrowych zębów
Caroline LM z Unsplash

Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Niestety zdarzają się problemy z jakimi niełatwo jest walczyć. Jednym z nich jest zapalenie dziąseł. Pierwsze objawy są dość niewinne – podczas szczotkowania zębów może pojawiać się krew. Nie należy tego bagatelizować! Podjęcie odpowiednich kroków już na samym początku pomoże uniknąć przykrych konsekwencji, takich jak zapalenie przyzębia lub paradontoza. Zanim pojawi się rozległe zaczerwienienie, opuchlizna i nieprzyjemny zapach z ust udaj się do dentysty oraz zadbaj o wszystkie elementy prawidłowej higieny zębów.

Co obejmuje odpowiednia higiena zębów?

Poza oczywistym szczotkowaniem zębów co najmniej dwa razy dziennie i używaniem nici dentystycznej, często zapomina się o stosowaniu płynu do płukania jamy ustnej. Używanie odpowiedniego preparatu doskonale oczyszcza wszelkie zakamarki między zębami oraz zabija większość bakterii. Dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej higieny zębów. Dodatkowo płyn pozostawia po sobie przyjemne uczucie w ustach oraz świeży oddech. Dla maksymalnego efektu płynu warto używać po każdorazowym szczotkowaniu zębów.

Zależy ci na pięknym, zdrowym uśmiechu i doskonale białych zębach? Poświęć parę minut dziennie swoim zębom – z pewnością zauważysz różnicę. Zacznij już dziś i wyróżniaj się z tłumu wspaniałym uśmiechem. Przecież leży to w zasięgu twojej ręki. Zadbaj więc o stan swojej jamy ustnej i zacznij regularnie stosować Listerine! Gwarantujemy satysfakcjonujący efekt!

https://www.listerine.pl/choroba-dzi%C4%85se%C5%82-zdrowe-dzi%C4%85s%C5%82a/co-to-jest-zapalenie-dzi%C4%85se%C5%82

Tekst sponsorowany