Leczenie alergii pokarmowej u dzieci

Jeśli chcesz, by twoje dziecko uwolniło się od alergii, po pierwsze musisz ustalić jej przyczyny. Istnieją potrawy, które uczulają w większym stopniu, niż pozostałe – dlatego to one powinny być sprawdzone w pierwszej kolejności. W przypadku dzieci należy uważnie obserwować to, co maluch je.

Dobre rozpoznanie.

Po spożyciu niektórych pokarmów objawy się nasilą – zmiana może nastąpić od razu lub po kilku dniach. Aby wyleczyć alergię lub ograniczyć jej objawy warto ustalić na co uczuleni są inni członkowie rodziny dziecka – pomoże to w ustaleniu zakazanych pokarmów. Eliminacja szkodliwych czynników to najważniejszy etap leczenia dziecka z alergią pokarmową. Jeśli mimo zmiany w diecie, dziecko choruje w dalszym ciągu, warto zastosować leki przeciwalergiczne. W większości przypadków mają one działanie przeciwzapalne i mogą być podawane w postaci kropli albo tabletek. Powinny zahamować reakcje alergiczną na różne pokarmy, jednak nie mogą zastąpić eliminacji pokarmów oraz wglądu w to, co dziecko spożywa na co dzień.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: