Alergia pokarmowa na mleko

Anita Jankovic z Unsplash
Anita Jankovic z Unsplash

Mleko krowie jest silnym alergenem i najczęstszą przyczyną alergii pokarmowych u małych dzieci. Najważniejszym elementem leczenia alergii na białka mleka, jest ich wyeliminowanie z diety. W diecie uczulonego malucha powinny zagościć mieszanki mleczne, przepisane przez pediatrę.

Objawy alergii.

Rodzice dzieci uskarżają się na ich dziwny smak, jednak dzieci jedzą je chętnie i szybko przybierają na wadze. Jakie są objawy alergii? Są to problemy z układem pokarmowym – dziecku dokuczają wymioty, miewa biegunki i częste kolki. Niektóre dzieci mają także objawy skórne – takie jak częste wysypki na ciele, mylone z pieluszkowym zapaleniem skóry. Dziecko z alergią na mleko będzie rosło wolniej niż zdrowi rówieśnicy. W przypadku starszych dzieci musimy pamiętać, że mleko dodaje się do wielu produktów – takich jak lody, pieczywo czy wędliny. Czytajmy uważnie skład przetworzonych produktów i unikajmy tych, które zawierają produkty bliżej nam nieznane. Najlepsze są naturalne posiłki przygotowywane w domu, które nie zawierają dodatków niewiadomego pochodzenia.

TAGI: mleko krowie, białka, układ pokarmowy, naturalne posiłki.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: