Alergia pokarmowa na czekoladę

Alergia pokarmowa na czekoladę

Alergia na czekoladę pojawia się u kilku procent ludzkości. Niektóre osoby w ogóle nie odczuwają przykrości z powodu tego rodzaju alergii, inne zaś bardzo ubolewają nad tym, że nie będą mogły jeść ulubionego przysmaku. W przypadku alergii na czekoladę po kilku lub kilkunastu minutach od zjedzenia jej, na skórze pojawiają się swędzące, suche krostki. Skóra staje się czerwona i swędząca. Po zjedzeniu tego produktu może pojawić się także katar sienny.

Konieczna wizyta u lekarza.

Alergia na czekoladę to bardzo ogólny termin. Składa się ona z białka, mleka, kakao i wielu dodatków smakowych, dlatego trudno określić jednoznaczny alergen, który powoduje niekorzystne objawy. Jeśli ktoś podejrzewa u siebie alergię na czekoladę, powinien powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. Pozwoli to na przeprowadzenie dokładnych testów skórnych. W przypadku alergii na czekoladę ciemną, najczęściej winowajcą jest ziarno kakaowca. Należy wtedy unikać wszystkich słodyczy, które zawierają czekoladę, nawet jeśli jest ona jedynie w formie polewy.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-pokarmowe.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-pokarmowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: