oczyszczanie twarzy
Zdjęcie autorstwa Polina Kovaleva z Pexels

Skuteczne oczyszczanie twarzy to podstawa pięknej i zadbanej cery. Jak się jednak okazuje, wiele osób popełnia ogrom błędów w trakcie wykonywania tej czynności. To natomiast sprawia, że twarz nie zostaje dokładnie oczyszczona, a to w konsekwencji przyczynia się do powstawania licznych problemów skórnych. Jak zatem należycie oczyszczać twarz? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Po pierwsze — wybór odpowiedniego środka myjącego

Pierwszą, niezwykle istotną kwestią, jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy, jest wybór odpowiedniego środka myjącego. Na rynku dostępny jest duży wybór tego typu preparatów. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokonać zakupu tego, który jest dostosowany do rodzaju naszej skóry.

Osoby z tzw. tłustą cerą powinny wybierać preparaty, które pomogą usunąć z niej nadmiar sebum i nadadzą skórze matowy wygląd. Jeśli chodzi o osoby z cerą suchą, to w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem okażą się kosmetyki zawierające w swoim składzie glicerynę oraz naturalne olejki, dzięki którym możliwe będzie oczyszczenie skóry i jej odżywienie przy jednoczesnym zapobiegnięciu jej wysuszenia.

Po drugie — unikanie gorącej wody

Kolejną ważną zasadą, której koniecznie należy przestrzegać, jest mycie twarzy letnią wodą. Bardzo wysokie temperatury mogą bowiem przyczynić się do jej wysuszenia, a także uczynić skórę rozciągliwą. W związku z powyższym, bez względu na to, jaki mamy rodzaj skóry — w każdym przypadku powinniśmy myć ją letnią wodą.

Po trzecie — oczyszczaj cerę dwa razy dziennie

Aby nasza cera była zdrowa, zadbana i pełna blasku, należy poddawać ją zabiegom oczyszczającym dwa razy dziennie. Rano, po przebudzeniu, powinniśmy pozbyć się brudu i bakterii, które mogły zgromadzić się na naszej cerze w trakcie snu. Natomiast przed pójściem spać, należy oczyścić skórę twarzy z zanieczyszczeń, które osiadły na niej w trakcie dnia. Dodatkowo, osoby stosujące na co dzień makijaż, również powinny dokładnie usunąć go z twarzy. To pozwoli oczyścić zapchane pory i zapewnić skórze oddech po całym dniu przykrywania jej warstwą fluidu, pudru i innych kolorowych kosmetyków.

Po czwarte — zmywaj makijaż przy użyciu przeznaczonych do tego preparatów

Usuwanie pozostałości makijażu powinno odbywać się z zastosowaniem przeznaczonych do tego preparatów. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że tego typu kosmetyki znacznie dokładniej i głębiej oczyszczą skórę, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych środków myjących. Stosując mleczko do demakijażu czy wodę micelarną, można pozbyć się z twarzy niemal każdego śladu makijażu i brudu. Po wykonaniu tego zabiegu warto przemyć skórę również klasycznym preparatem do mycia twarzy. Wówczas zyskamy pewność, że jest ona należycie oczyszczona.

Po piąte — przestrzegaj zasady 60 sekund

Zasada 60 sekund to nic innego jak czas, w którym powinniśmy myć skórę twarzy. Takie postępowanie pozwala w pełni wykorzystać potencjał środków myjących, które wnikając w głąb skóry, należycie ją oczyszczają i odżywiają. Jest to również dobry czas na wykonanie masażu twarzy, co dodatkowo zapewni relaks i poprawi krążenie krwi.

Żele do twarzy znajdziesz na https://ziaja.com/c/zele-do-twarzy-396